O společnosti

Dne 1.8.2021 došlo ke změně sídla společnosti z PRAGOMETAL recycling s.r.o. na adresu Pražská 1638, Mníšek pod Brdy, 252 10.

Firma PRAGOMETAL MORAVIA, s. r. o. vznikla sloučením firem Moravia – metal, spol. s r. o.; PRAGOMETAL, spol. s r. o. a Alfer CZ, s. r. o. Společnost byla zapsána do Obchodního rejstříku dne 22. července 2009. Předmětem činnosti firmy PRAGOMETAL MORAVIA, s. r. o. je podnikání v oblasti s nebezpečnými odpady a výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona.

Firma Moravia – metal, spol. s r. o. podniká v oblasti nakládání s odpady a s nebezpečnými odpady již od roku 1992 , navázala na tradici firmy Oldřich Netopil – velkoobchod se starým železem a jinými kovy, která byla založena panem Oldřichem Netopilem již v roce 1926. Od roku 1994 firma sídlí v původních prostorách, jež byly vráceny panu Oldřichu Netopilovi státem.

Na regionální úrovni se pohybuje zejména na území Olomouckého kraje, a to v Přerově, Hranicích, Lipníku nad Bečvou, Tovačově, Horní Moštěnici a Šternberku. Hlavními odběrateli jsou velké hutní podniky Moravskoslezského kraje a také zahraniční hutě v Rakousku, Slovinsku, Polsku atd.

Společnost PRAGOMETAL, spol. s r. o. ve stejné oblasti působí od roku 1991. Firma sídlí v Mníšku pod Brdy a působí zejména v oblasti Středočeského kraje, Západočeského kraje, Kraje Vysočina a hlavního města Prahy.

Třetí z fúzovaných společností Alfer CZ, s. r. o. vznikla v roce 2000 s hlavním předmětem činnosti nakládání s odpady a s nebezpečnými odpady.

Statutární orgán

Jednatel Ing. Pavel Lamač
Jednatel Ing. Adam Svoboda
Jednatel Petra Smetanová
Jednatel Jan Kotland, MSc.

Společníci

KNT Metalltrading GmbH
Jaromír Svoboda
Ing. Čestmír Kotland
Ing. Milan Kotland
Welex AG

EU Dotační programy :

Jsme zapojeni do výzvy "PODNIKOVÉ VZDĚLÁVÁNÍ ZAMĚSTNANCŮ II", která je spolufinancována Evropskou unií. Hlavním cílem  výzvy je zvýšit úroveň znalostí a dovedností zaměstnanců, a zajistit tak soulad jejich kompetentnosti s požadavky na vykonávané pracovní činnosti.

Výzva je zahrnuta v programu OP Zaměstnanost 2014-2020 a jejím řídícím orgánem je Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR.

Jsme rovněž zapojeni do operačního programu "PODNIKÁNÍ A INOVACE PRO KONKURENCESCHOPNOST", který je spolufinancován Evropskou unií. Hlavním cílem programu je optimalizace provozu pro snížení energetické náročnosti, a to díky výměně strojů.

Řídícím orgánem programu je Ministerstvo průmyslu a obchodu.