O společnosti

Firma PRAGOMETAL MORAVIA, s. r. o. vznikla sloučením firem Moravia – metal, spol. s r. o.; PRAGOMETAL, spol. s r. o. a Alfer CZ, s. r. o. Společnost byla zapsána do Obchodního rejstříku dne 22. července 2009. Předmětem činnosti firmy PRAGOMETAL MORAVIA, s. r. o. je podnikání v oblasti s nebezpečnými odpady a výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona.

Firma Moravia – metal, spol. s r. o. podniká v oblasti nakládání s odpady a s nebezpečnými odpady již od roku 1992 , navázala na tradici firmy Oldřich Netopil – velkoobchod se starým železem a jinými kovy, která byla založena panem Oldřichem Netopilem již v roce 1926. Od roku 1994 firma sídlí v původních prostorách, jež byly vráceny panu Oldřichu Netopilovi státem.

Na regionální úrovni se pohybuje zejména na území Olomouckého kraje, a to v Přerově, Hranicích, Lipníku nad Bečvou, Tovačově, Horní Moštěnici a Šternberku. Hlavními odběrateli jsou velké hutní podniky Moravskoslezského kraje a také zahraniční hutě v Rakousku, Slovinsku, Polsku atd.

Společnost PRAGOMETAL, spol. s r. o. ve stejné oblasti působí od roku 1991. Firma sídlí v Mníšku pod Brdy a působí zejména v oblasti Středočeského kraje, Západočeského kraje, Kraje Vysočina a hlavního města Prahy.

Třetí z fúzovaných společností Alfer CZ, s. r. o. vznikla v roce 2000 s hlavním předmětem činnosti nakládání s odpady a s nebezpečnými odpady.

Statutární orgán

Jednatel Ing. Čestmír Kotland, den vzniku funkce: 14.října 1992
Jednatel Ing. Hanuš Griese, den vzniku funkce: 14.října 1992
Jednatel Ing. Alena Calábková, den vzniku funkce: 14.října 1992
Jednatel Ing. Pavel Lamač, den vzniku funkce: 29.června 2009
Jednatel Ing. Milan Kotland, den vzniku funkce: 29.června 2009
Jednatel Jaromír Svoboda, den vzniku funkce: 29.června 2009

Společníci

KNT Metalltrading GmbH
Jaromír Svoboda
Ing. Čestmír Kotland
Ing. Milan Kotland
Ing. Hanuš Griese
Ing. Alena Calábková